זכוכית הוא סרט שכתב וביים מ 'נייט שיאמאלאן, שהפיק את Unbreakable, Split ומספר סרטים אחרים בז'אנר. ספליט זכה להצלחה כלכלית וקריטית ובאפריל 2017 הודיע כי החל בתהליך הייצור של Glass. כשהביע את כוונתו לסרט, אמר: 'אני מאוד מתרגש מהעתיד של הסרט. מילון הזכוכית, המכיל מבוא קצר לעולם הזכוכית ותיאור פעולתו. אחרי הכל, עולמות "Unbreakables" ו- "Split" מתנגשים בזכוכית, אך לא לפני שספליט זכתה להצלחה כלכלית וביקורתית.

זכוכית זולה

תוצרת לואי קומפורט טיפאני, וטכניקת אמנות הזכוכית, הכוללת עבודה עם להבות. ההומוגניות של הזכוכית מושגת על ידי הומוגניזציה של תערובת חומרי הגלם בקטע הזכוכית על ידי ערבוב וריסוק ההיתוך הראשון שנמס. לאחר מכן הוא נצבע, מודפס, נצבע ומודפס על עופרת על ידי הוספת מלחי מתכת, מה שמביא לצביעת זכוכית באמצעות גוונים שונים של אדום, ירוק, כחול, צהוב וכתום.

התערובת מורכבת מחול, סיליקון דו חמצני וסיד סיד לייצור זכוכית שטוחה לחלונות, ובמפעלים של זכוכית מסחרית מערבבים את החול ומחוממים בתנור.

כשהחול נמס

הוא צף ואז יוצק לתבניות כדי ליצור חלונות זכוכית שטוחים לחלוטין. התוצאה היא גימור מבריק שאינו זקוק לשיוף או ליטוש. זכוכית צפה מורכבת מרצועות זכוכית נוזלית שצפות ויוצרות שכבה אחידה לחלוטין. ניתן גם לשפוך אותו מהתבנית לעיבוד לבקבוקים, זכוכית או מיכלים אחרים, או לשפוך אותו לבקבוק זכוכית או מיכל זכוכית לייצור זכוכית בקבוק ומיכלים אחרים.

נזק לזכוכית יכול בעצם להפוך מצלמה לחסרת תועלת, והרוב מבקשים מסמסונג עזרה. הזכוכית המחוסמת נחלשת ככל שגודל הפאנל גדל, אך היצרנים מפצים על ידי חיבורו ל- OLED (OLED).

זכוכית

היא חומר פופולרי מכיוון שיש לו כל מיני תכונות שימושיות באמת, אך בשימוש כללי, המונח "זכוכית" משמש לרוב רק לסוג זה של חומר. פשוט נקרא על שם החומר, חפצים כמו כוסות שתייה וכוסות עשויים מכוסות סיליקט – כמו שהם – וכוסות ללא חלוקי נחל – לרוב בעלי צורה וצבע דומים לכוס של בקבוק זכוכית רגיל.

ניתן למצוא זכוכית לאן שלא מסתכלים, וברוב החדרים בדירה יש לפחות פיסת זכוכית אחת. זכוכית סודה ליים משמשת בדרך כלל כחומר זכוכית, אך זמינה גם במגוון צבעים אחרים כגון אדום, ירוק, כחול, צהוב וכתום.

בשנת 1874 המציא פרנסואה רואר דה לה באסטי זכוכית תיל

חומר זכוכית שהופך חזק במיוחד בתהליך חימום מחדש. צורות זכוכית מודרניות אחרות כוללות זכוכית בטיחותית למינציה המשמשת בחלונות רכב, רשת מתכת למינציה (המורכבת משכבות סנדוויץ 'מפלסטיק וזכוכית), זכוכית שאינה מחזירה אור שהומצאה על ידי קתרין בר בלודגט ואחרים וזכוכית מבנית המשמשת בבניינים. בשנת 1884 הומצאה זכוכית הלמינציה הראשונה העשויה מתכת, המשמשת עד היום.

פחם החליף את העץ כדלק הנבחר עבור זכוכית

וכתוצאה מכך תנורים חמים ייצרו זכוכית חזקה יותר. תירס אומר כי טכניקה זו התפשטה במהרה במצרים העתיקה וכי חפצי הזכוכית הראשונים היו מורכבים מחרוזים, קמיעות ומוטות, שלעתים קרובות נצבעו במינרלים נוספים כדי להיראות כמו חומרים אחרים. מאוחר יותר, בציוויליזציה המצרית, נוצרה מעין זכוכית המאופיינת בשכבה דקה של נחושת, זהב, כסף ומינרלים אחרים. באמריקה הקולוניאלית, זכוכית המיוצרת בטכניקה זו נודעה כזכוכית צור; הפנים שלו נחתכו ונחרטו כדי להעניק לו ברק נוסף.

נדרשו כמויות אדירות של חום כדי לייצר אותו, אך למרבה המזל הייתה דרך חדשה לייצור זכוכית שהייתה קלה יותר לחקר בסוף המאה ה -19 ובתחילת המאה ה -20 בעזרת טכנולוגיות חדשות.

אנו חוקרים משטחי זכוכית סופר הידרופוביים העמידים בפני ערפל ובוהק ומנקים את עצמם

הם יכולים לעמוד בתנודות טמפרטורה קיצוניות בזמן שמזכוכית רגילה מתנפצת לפניהם, ואפשר אפילו לראות אותם בערפל, אפילו בטמפרטורות נמוכות עד -40 מעלות פרנהייט.

דוגמה ידועה היא זכוכית בורוסיליקט, המשמשת לייצור כלי שולחן ביתיים, בעלי משטח זכוכית סופר-הידרופובי עם יחס משטח-משקל גבוה ומוליכות תרמית גבוהה מאוד.

גבולות התבואה מפזרים אור על פני החומר הפול-גבישי

וזה מוביל להתגבשות חצי אטומה, שגורמת למשקפיים רבות לשמור על טמפרטורה שפשוט לא מספיקה כדי לגרום להתמזגות לאורך תקופות זמן ארוכות. הירידה בצמיגות במהלך המסת זכוכית עופרת נובעת מיכולתה לעבוד בטמפרטורות נמוכות, אך מיוצר יותר מדי והיא עלולה להמיס. לסודה חסרון אחד מצער: היא מייצרת מעין זכוכית שמתמוססת במים ומפחיתה את נקודת ההיתוך של החול, מה שעוזר לחסוך באנרגיה במהלך הייצור. כאן גם סיד ותחמוצת הסידן (CaO), המופקים מאבן גיר, הופכים את הזכוכית למסיסת, כך שיש לייצר סודה בצורה של תחמוצת סיד או סידן, שניהם מתמוססים במים.