מה עושים עם לוחות פרספקס

מה עושים עם לוחות פרספקס
12 במרץ 2018 יעל לינקר
ב- מאמרים

פרספקס

לא מספיק לומר שעולם הפרספקס הוא עולם ומלואו. ישנם אלפיי תעשיות וענפים שעושים שימוש חוזר ומתמשך בלוחות פרספקס ומייצרים דברים שקשה אפילו לדמיין. כאשר מדברים על המון תחומים בהם פרספקס בא לידי ביטוי, קצת קשה לתפוס על מה מדובר ולכן במאמר הבא אתן כמה דוגמאות לתעשיות שונות שעושות שימוש בחומר המדובר הלא הוא הפרספקס. חשוב לציין שלחומר הפרספקס ישנם גם שמות מסחריים נוספים המתארים את חלק מתכונותיו המדהימות. שם מסחרי אחד הוא "זכוכית אקרילית" המתאר גם את המראה וגם את החומר ממנו עשוי הפרספקס. לוחות פרספקס נראים כמו לוחות זכוכית כמעט במאת האחוזים ולכן קיבלו את השם הנ"ל. חשוב לציין שחוץ מהעובדה שהשניים דומים אחד לשני, אין להם עוד מאפיינים משותפים. שם מסחרי נוסף בו ידוע הפרספקס הוא "פלקסי-גלאס" (זכוכית גמישה). פרספקס קיבל את השם הזה כי אחד, הוא נראה כמו זכוכית ושתיים, הוא בעל יכולות גמישות גבוהות במיוחד כאשר הוא חומר גלם. לפרספקס עוד מספר מאפיינים נוספים ההופכים אותו לחומר מוצלח ויוצא דופן.

פרספקס בתחומים שונים

פרספקס הוא חומר וורסטילי ולכן כל כך הרבה תעשיות וענפים נהנים לייצר ממנו מוצרים רבים כמו גם אביזרי עזר ותמיכה חזקים ועמידים. הנה כמה דוגמאות לתעשיות שעושות שימוש חוזר בלוחות פרספקס:

  • תעשיית השילוט: מפרספקס ניתן לייצר אלפי סוגים שונים של שלטים אם זה עבור האדם הפרטי או עבור מגזרים עסקיים, ציבוריים, ממשלתיים ועוד. מפרספקס ניתן לייצר שילוט הכוונה למקומות הומי אדם ובאותה מידה שילוט המציג את שם בעל המקצוע אם זה במשרד, מרפאה וכולי. לוחות פרספקס מעבירים אור ברמה של 92% ולכן ניתן לייצר מהם שילוט רחוב המשלב גופי תאורה ונראה לעין גם בשעות החושך.
  • תעשיית המזון: פרספקס הינו חומר מאושר מזון כלומר, משרד הבריאות מאשר כי פרספקס אינו פוגע בבריאות ולכן ניתן לאחסן בו מוצרי מזון יבש. מפרספקס מייצרים המון מתקנים וקופסאות אחסון עבור אוכל יבש המוצג בסופרמרקט או בקיוסק כאשר יש בקופסאות האחסון ממתקים מסוגים שונים. בנוסף, אחסון המיוצר מפרספקס תורם לשמירה על טריות המזון.
  • תעשיית התכנון והבנייה: תעשייה זו תכלול גם אדריכלים ומעצבי פנים העושים שימוש בלתי פוסק בלוחות פרספקס. לוחות פרספקס אינם מושפעים מכלל תנאי מזג האוויר ולכן עושים בהם שימוש לחיפוי מבנים. בעובי מסוים, לוחות פרספקס אפילו יכולים לייצר בידוד מפני רעש. מעצבי פנים מייצרים מהם מוצרי עיצוב, גופי תאורה וכמו כן, משלבים אותם באלמנטים העשויים חומרים אחרים כאשר מעצבים חלל של בית, חנות או כל חלל אחר.

איכויות יוצאות דופן

פרספקס, כמו שהתחלתם להבין הוא בעל תכונות ייחודיות המאפשרות לו לסייע לתחומים רבים ושונים. פרספקס הוא גמיש מאוד, עמיד בפני תנאי אקלים שונים, הוא נראה כמו זכוכית אך אינו נשבר מה שהופך אותו לבטיחותי ולבסוף, פרספקס הוא פשוט אסתטי. השילוב של כל המאפיינים הללו הופכים אותו לאחד החומרים הפופולריים ביותר בתעשיות שונות.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות