פוליאתילן (PE) היה תמיד אחד הפולימרים החשובים ביותר המשמשים בהודו ובעולם כולו. הוא עמיד במים, עמיד ונמשך זמן רב יותר כאשר הוא נחשף לאלמנטים ומומס במים מכל פולימר אחר. הפוליאתילן מיוצר על ידי שימוש בחומרי הגלם התרמופלסטיים הפופולריים ביותר בתהליך היציקה הסיבובית ממנו עשוי המוצר.

ישנם מספר סוגים של פוליאתילן

ובכל גרסה ניתן להשתמש במגוון עצום של יישומים. PE הוא, עם זאת, מסובך להפליא, מכיוון שהוא הפולימר היחיד הקיים בטווח צפיפות כה רחב. ישנן ציוני PE שונים כגון HDPE, LDPE, LLDPE ו- L DPE, אשר כולם יכולים לשמש במגוון רחב של יישומים. עם זאת, ציוני הפולי-מתילן החשובים ביותר מבחינת נפח המכירות הם HD PE ו- LLdPE / LdpE.

פוליאתילן פוליאוריטן

הוא אחד משני סוגים שונים של פלסטיק המשמשים לעתים קרובות במגוון רחב של יישומים. בהתאם לדרישת התכנון, הוא יכול להשתלב במגוון יישומים שונים כגון רכב, חלקי רכב, אלקטרוניקה, מכשירים רפואיים ועוד רבים אחרים.

לדוגמה

פלסטיק בצפיפות גבוהה, אטום לחלוטין, משמש לייצור צינורות, טנקים וכו '. מצד שני, פלסטיק בצפיפות נמוכה משמש לייצור דברים כמו זכוכית, זכוכית וזכוכית אחרת – כגון חומרים. זה נמצא בדרך כלל בפוליאתילן בצפיפות גבוהה, פוליאוריטן ופוליפרופילן, כמו גם פוליסטירן ופלסטיקים רבים אחרים.

סרטי פלסטיק ואריזות משמשים להגנה על כל סוגי המוצרים, בין אם בצורה של סרט או אריזה או צורות אריזה אחרות.

אחד היישומים התרמופלסטיים הרב-תכליתיים ביותר

הוא פוליאתילן בעל משקל מולקולרי גבוה, הידוע גם בשם HMWPE או PE500. עם ענפים ארוכים וקצרים מבנית מסוג פולי-מתילן מסוג זה, ניתן להחליק על פני השטח של הסרט מבלי להיתפס. שרשראות הפולימר הסמוכות יוצרות קשרים כימיים השומרים על תבנית קבועה וכמעט גבישית. מכיוון שמולקולות פוליאתילן יכולות להיות ארוכות מאוד, מידע מסוג זה הוא חיוני להבנת דפוס המבנה כולו. עם זאת, מכיוון שמולקולת הפולימתילן היא בערך עשירית מגודל שיער אנושי, לא תמיד ניתן להבין את כל המבנה של מולקולה זו, במיוחד במקרה של פוליאתן בעל משקל מולקולרי גבוה.

מאמר משנת 2004 שכותרתו "רגישות לתהליך פוליאתילן ועיצוב סיבובי"

שהוצג בכנס השנתי של האגודה האמריקאית לכימיה בסן דייגו, קליפורניה, דן בשיטות לשמירה על סטנדרטים גבוהים של יעילות לשיטה זו. אופי הפלסטיק, קל וחזק, הופך אותו לאידיאלי לכל סוגי האריזות ועוזר למזער את ההשפעה הסביבתית של האריזות. כדאי לעצור לרגע כדי לציין שפלסטיקים קלים משמשים באריזות למטרות רבות ושונות, כמו אריזות מזון, ביגוד, מוצרי אלקטרוניקה ומוצרים אחרים.

לדוגמא

שקיות פוליאתן המיוצרות ליישומים ספציפיים משמשות לעתים קרובות במוצרי צריכה בשוק, בין אם לאריזות מזון, ביגוד, אלקטרוניקה או מוצרי צריכה אחרים. בשוק האמריקאי ישנם מספר סוגים שונים של שקיות פוליאתילן, וקיימים בהם מגוון שימושים בענפים שונים. בפעם הבאה שאתה יוצא לקניות, שים לב שהתיק שאליו אתה שומר את האוכל שלך הוא פוליאתילן הנקרא פולימתילן בצפיפות נמוכה או LDPE.

בהתאם לצפיפות המועדפת

ניתן לבנות פוליאתילן ליצירת מבנה המכונה גם לינארי או מסועף. HDPE (פוליאתילן בצפיפות גבוהה) מוגדר כפולימאתילן בצפיפות גבוהה עם צפיפות של 1,2,3,4-דיאוקסאן. למעשה ישנם שני סרטים, כגון LDPE ו- HDPE, אשר מוחדרים על מנת לספק קשיחות משופרת. למרות שיש להם יישומים דומים באריזה כזו, L DPE נותן מאפיינים שונים במקצת ל- HD PE בשל הצפיפות הנמוכה והמולקולה המסועפת שלו.

לשימוש בסוגים שונים של פוליאתילן יש כמה יתרונות

אך יש להם נקודות התכה וקפיאה גבוהות מאוד, כך שגם עליהם להפריד. למרות שניתן טכנית למחזר את רוב הפולימרים הפלסטיים, ישנם סוגים רבים ושונים הממיינים אותם, וזה יקר ומורכב. HDPE נמצא במגוון רחב של מוצרים כמו אריזות מזון, ביגוד וחלקי רכב, בעוד LDPE נמצא כפוליפרופילן, פוליסטירן או פוליאוריטן, עד כמה שם. למרות שהוא לא ממוחזר רק לפלסטיק אחר, עדיין יש צורך בפריטים מפולימתילן לשימוש במכשירים אלקטרוניים ומכשירים רפואיים. סוגים וצפיפות שונים של מצולעים כגון HD PE ו- L DPE אינם חייבים להיות נפרדים זה מזה.

תלוי בצורת ההיתוך

לפוליאתילן תכונות שונות כגון קשיחות וגמישות. לפוליאתילן נקודת התכה של כ -1,000 מעלות צלזיוס והיא יכולה להיות בעלת מאפיינים שונים כמו נקודות התכה גבוהות. לפוליגונים שונים יכולה להיות השפעה שונה על תכונותיהם.

משפחת הפלסטיק מפוליאתילן מורכבת מכמה דרגות

כולל UHMWPE, סוג הפלסטיק הנפוץ ביותר בתעשיית המזון. מספר המצולעים בפלסטיק ותכונותיהם תלוי בסוג הפלסטיק אליו הוא שייך. פוליאתילן מסווג בעיקר לפי צפיפות והוא שונה מהפולימרים המסועפים שלו – הנגזרים – הנחשבים לקבוצת פלסטיק פוליקרבונט, פוליאוריטן ופוליפרופילן (PPP) בעלי תכונות שונות.