צינורות פלסטיק משמשים יותר ויותר במתקנים ביתיים, במיוחד בצינורות מים חמים וקרים המובילים מים מתוקים. לפני שתסתבך יותר מדי בבחירה בין צינורות ABS, PVC או פלסטיק, עליך לדעת שהממשלה המקומית שלך כבר קיבלה את ההחלטה עבורך. בדוק את החששות הבטיחותיים שיש לצנרת בביתך, ושקול כמה שאלות הגנה לפני שתחליט אם ברצונך להשתמש בצינורות פלסטיק לפרויקטים שלך בתחום הצנרת. צור קשר עם עיריית המחוז, המדינה ו / או חברת התברואה המקומית שלך לקבלת מידע נוסף ובקש הצעת מחיר עוד היום לניתוח מחירים מפורט.

חומרת אייס נושאת מגוון רחב של צינורות פלסטיק באיכות גבוהה

כולל אלה הזמינים באופן מקוון ובחנות החומרה המקומית של אייס. שוחח עם אינסטלטור מקצועי כדי להבין את סוגי הצינורות השונים לצרכי האינסטלציה שלך, כמו גם את העלות של כל סוג. אינסטלטורים מקצועיים מכירים את סוג הצינור הנכון – מתכת או פלסטיק – לתיקון, החלפה או שיפור צינורות מים. מכיוון שצינורות פלסטיק קלים יותר וקלים יותר לטיפול, אינסטלציה עולה לעתים קרובות פחות מצינורות מתכת. בשל איכותם הקלה והקלה לשימוש, פרויקטים שהתממשו עם צינורות פלסטיק בדרך כלל עולים הרבה פחות מהשלמתם בצינורות מתכת.

אם אתם מחפשים שירות צנרת מחדש

קחו בחשבון את חמשת היתרונות שיש לו כאשר אתם בוחנים כיצד הוא נעשה. PVC, המייצג פוליוויניל כלוריד, הוא סוג של פלסטיק הנפוץ בציוד סניטרי, חשמלי וסניטרי, כמו גם בצנרת ביתית ומסחרית. זהה לצינורות לבנים או אפורים המשמשים לצינורות מים, צנרת ביוב וסוגים אחרים של צנרת אינסטלציה.

לא כל צינורות הפלסטיק זהים ויש להם הבדלים משמעותיים, אך ידוע שהם מציעים יתרונות רבים יותר ממתכות. לצינורות CPVC יש כמה מהיתרונות של צינורות PVC, למשל, כלור מעניק להם עמידות גבוהה יותר בחום.

זה קטן ומצבי

אבל זה מורגש בעיני בעלי בתים רבים והוא הבדל גדול בין צינורות PVC עמידים כימית לבין ABS. צינורות ABS מיוצרים מ- BPA ואינם עמידים כימית, ולכן אינם מספקים אותה רמת הגנה מפני זיהום כימי כמו PVC, המופרד משאר מערכות צינורות הפלסטיק בהשוואה למערכות צינורות PVC ופלסטיק. ישנם כמה הבדלים בין צינורות ABS וצינורות פלסטיק שחורים הדומים ל- PVC אך פחות גמישים ורגישים יותר לפירוק. ABS למשל עשוי מפלסטיק, PVC לא.

פולי בוטילן אפור (PB)

הוא סוג אחר של חומר צינור פלסטיק שעוד ייתכן שתמצא בביתך. בבית שלך עשויים להיות גם צינורות פולי-בוטילן ישנים שאינם פוגעים באיכות המים, אך נשברים בקלות. מומלץ להחליף אותם בצינורות פלסטיק חדשים אם יש לך צינור פולי-בוטילן ישן יותר בבית.

צינורות פוליאתילן משמשים לעתים קרובות ומותקנים במקום צינורות נחושת ולעתים קרובות משמשים תחליף לסוגי צינורות אחרים כגון צינורות נחושת וחוט נחושת

בדרך כלל אין הגבלות על יישום פרויקטים של צינורות חוזרים עם צינורות PVC או CPVC. אמנם ניתן להשתמש בצינורות נירוסטה או פליז, אך את רוב הפרויקטים ניתן להשלים עם צינורות פלסטיק, אך לא את כולם.

ככל שהפלסטיק מאבד כוח ככל שהוא מתחמם יותר

השימוש בצינורות פלסטיק מוגבל לפעולה בטמפרטורות נמוכות מ -220 מעלות צלזיוס. CPVC ו- PEX הם החומרים הנפוצים ביותר ומשתמשים בממיסים לחיבור מערכות צנרת למים חמים וקרים. ריתוכים כימיים מהירים יותר, חזקים יותר מריתכות מתכת ואינם דורשים לפיד או להבה פתוחה אחרת. זרימת החום מופחתת משמעותית בכ- 30% בהשוואה לצינורות נחושת.

קמפבל גם ציין כי מכון צינורות הפלסטיקה יכול לעזור למהנדסים לתכנן מערכות צנרת היברידיות מפלסטיק ומתכת

מנקודת מבט היסטורית, היכולת לבדוק ולהעריך את ביצועי האש של מערכות צינורות פלסטיק עולה בהרבה על כל חומר צינור אחר המשמש כיום, בשל שפע המידע הקיים. מפתחי קוד מודלים יכולים להשיג הבנה טובה יותר של מבנה צינורות הפלסטיק על ידי הבנה טובה יותר של החדירה המובנית בצינורות פלסטיק מאשר לפני 25 שנה. בארה"ב נבדקה לראשונה מערכת הגנה מפני אש גדולה מפלסטיק, בדגש על השימוש בפלסטיק פוליאתילן והמבנים בהם נעשה שימוש.

באופן כללי

ניתן לייצר ולחתוך צינורות פלסטיק מהר יותר מאלטרנטיבות, ובהיותם קלים הם עולים פחות וניתן להתקין אותם בפחות זמן. מקור אחד מעריך כי נעשה שימוש במערכות צינורות פלסטיק בלמעלה מ -80% ממערכות התשתית התת-קרקעיות בעולם. נכון לעכשיו, תעשיית צינורות הפלסטיק מעבדת כ- 60-70 אחוזים מכלל המוצרים המשמשים לתשתיות תת קרקעיות, אך נתון זה יעלה עד 80-90 אחוזים עד 2015.

צינורות פלסטיק אינם דורשים בידוד זהה לזה של מתכת

צינורות, אלא אם המטרה היא אובייקטיבית. יוצא מן הכלל הוא הקוד הסניטרי האחיד 25, שמאז 1999 הגביל מאוד את השימוש בצינורות פלסטיק במערכות תברואה תת קרקעיות בארצות הברית. עם זאת, הקוד תוקן כדי לאפשר צינורות פלסטיק בסוגים מסוימים של מערכות תשתית תת קרקעיות כגון מים תת קרקעיים ומערכות ביוב.