פרספקס הוא סוג של זכוכית אקרילית שקופה ומשמש במיוחד עבור כמה מוצרים שונים המיוצרים תחת שמות שונים, כולל שם המותג המקורי. למרות שהוא משמש לעתים קרובות כצלחת כחלופה לזכוכית, הוא יכול לשמש גם למגוון יישומים אחרים, כולל יציקת שרף וציפוי צבע. פוליאקרילט אקרילי נמכר בשמות מסחריים רבים כגון אקריליק, פוליאתילן אקרילי, פוליקרבונט ושרף אקרילי, כמו גם בשמות אחרים.

בשנת 1936 החלה ICI אקריליק (כיום Lucite International) בייצור פולימתיל מתקרילט (PMMA) ופלסטיקים אחרים כגון אקריליק

כיום, מספר יצרנים פיתחו מוצרים אקריליים הנמכרים בשמות מותג כמו אקריליט, קרילוקס, לוסיט וזכוכית אקרילית. הפלסטיק הנפוץ ביותר הוא פוליאתילן גליקול (PEG), הנמכר כגביש. למרות שלעתים קרובות הוא נקרא בפשטות "PMMA", אקריליק מציין קופולימרים פולימרים אחרים המכילים פוליאצילוניטריל.

משתמשים בקטונים ביציקות המייצרות תבניות PMMA קשוחות ושקופות בתבניות במקום פשוט לשפוך למוצקים בתפזורת כימיקל נוזלי.

ניתן להדביק את החומר, אך אקריליק נפוץ יותר בשיטה זו ונוטה להיות הרבה יותר נקי וברור ממפרקי הדבק.

בהשוואה לזכוכית בעובי זהה

לאקריליק יש עוצמת פגיעות גדולה פי עשרה, אך הוא נוקשה במקצת מגיליונות פוליקרבונט, מה שהופך אותו לסביר יותר להיסדק בעומס. בעוד שפוליקרבונט יכול לעמוד בפגיעה עד פי 250 יותר מזכוכית, פלטה אקרילית יכולה לעמוד בפגיעה פי 17 מזכוכית. פוליקרבונטים מציעים יתרונות רבים על פני אקריליק מבחינת עמידות בפני פגיעות, מה שאומר שהם נוטים פחות לשבר מאשר אקריליק. עלי להקפיד לא לומר שאקריליק הוא החומר החלש ביותר, אלא רק שהוא הגמיש ביותר.

היריעות האקריליות (או מקבילות הפרספקס) קלות יותר לעיבוד ולעיבוד בהשוואה לעמיתיהן מפוליקרבונט

לפרספקס (r), יצוק מלוח אקרילי, יש גם שטח פנים גבוה בהרבה לסנטימטר מרובע מאותה פלטת זכוכית, אך רק כמחצית מכוח ההשפעה של פלטת זכוכית.

מכיוון ש- PMMA רך וקל יותר לשרוט מאשר לזכוכית

נוסף לפנלים ציפוי עמיד בפני שריטות כדי להגן עליהם מפני שריטות ופגיעות אחרות במשטח הפאנל ובזכוכית עצמה. עם זאת, חוזק ההשפעה שלו עדיין נמוך משמעותית מזה של פוליקרבונט או פולימרים טכניים. יש לו גם שטח פנים גבוה בהרבה לאינץ 'מרובע מאותה לוח זכוכית; יישום בולט הוא תקרת האסטרודום של יוסטון, המורכבת מלוחות מבודדים כפולים. PMma ללא שינוי הוא פחות עמיד בפני שריטות מאשר עמיתו הפולימרי ולעיתים עמיד יותר בפני שריטות ועמיד בפני פגיעות.

ניתן להדביק יריעות אקריליות (או מקבילות פרספקס) על ידי קידוח בקיר ושימוש בדבקים מתאימים

מה שהופך את התקנתן לקלה בהרבה מפוליקרבונט או פולימרים אחרים. כמו זכוכית וחומרים אחרים, יריעות אקריליות קלות משקל, כך שאפשר למקם אותן בקלות ולא צריך לדאוג יותר מדי למקום שהן מונחות. זכוכית אקרילית היא בחירה טובה עבור זיגוג משני, כגון חלונות, אך עליכם למדוד את חלונותיכם כדי לקבל מושג כמה זכוכית אקרילית שקופה אתם זקוקים לשם כך. אני מקווה שהמידע שלעיל יאפשר לך לבחור בחירה מושכלת בקניות עם יריעות פלסטיק. דע את ההבדל בין אקריליק לאקרילי ועזור לך לתכנן את השימוש העתידי שלך במוצרים אלה.

למרות שפוליקרבונט עמיד יותר לגוונים

הוא גם יקר יותר מאקריליק וניתן לשרוט אותו ביתר קלות על ידי חשיפה ממושכת לאור ולחום. אנו רוצים לחלק אותו לשתי קטגוריות: זכוכית, הסוג הנפוץ ביותר של סרטי פלסטיק הקיימים כיום בשוק, ואקרילי. אקריליק הוא זכוכית שהיא זולה יותר לקנייה, עמידה יותר, פחות שבירה וקלה למיחזור מזכוכית, וניתנת למחזור מהר יותר וקל יותר. למרות שפולי פחמתי מקוטעים יותר – עמידים יותר – הם גם נוטים פחות לשריטות ויותר נוטים לשריטות כאשר הם נחשפים לחום ואור לאורך זמן.

פוליקרבונט לעולם לא יכול להיות מלוטש וזה לא משנה מה אתה עושה, קצוות קהים עדיין יישארו.

חפצים אקריליים נפוצים רבים נחתכים בשיטה זו

כולל מחזיקי מפתחות וחומרי קידום מכירות אחרים. הקצוות המוגמרים דורשים מעט ליטוש כדי לשפר את שקיפות הפרספקס. כדי להחזיר את הבהירות, שולי היריעות האקריליות האקריליות מלוטשים כדי להפוך אותם לאידיאליים להצגה תעשייתית.

אם אתה רק רוצה לקנות סרטי פלסטיק שקופים בנפרד

גודל סטנדרטי יכול להיות בדיוק הדבר. קל לקבל הצעת מחיר עבור יריעת פלסטיק שקופה על ידי הזנת הממדים למחשבון הצעת המחיר שלנו. לדוגמא, אם אתה מזמין עטים לגיהוץ על פי דרישה עבור המותג האקרילי הספציפי שלך, הנדסת עיצוב פלסטיקה בע"מ מספקת מותגים אחרים ולוחות אקריליים. ברצוננו לנסות לעזור לך בדרישותיך, אך אם אתה זקוק לסוג ספציפי של יריעות פלסטיק, כגון יריעת אקריליק או פוליאתילן, אנו יכולים לספק אותה.